Důležité zákonné a funkční ZMĚNY pro vaše podnikání v roce 2023.

1.Tlačítková novela pro klidné podnikání v souladu se zákonem… 

2. Aktualizace a záloha webu pro bezproblémový chod a udržení webu v kondici…

1) Slyšeli jste o zákonné “Tlačítkové novele”, která je platná od 6.1.2023?

Nestihli jste se na ni připravit?

Netušíte, zda se vás týká?

Zbystřit byste měli* zejména, jste-li: 

 • podnikatel prodávající digitální produkty, jako jsou e-booky, online kurzy, natočené webináře a jakékoliv video/zvukové nahrávky
 • provozovatel webu, kde skrze produkt zdarma sbíráte kontakty do databáze a váš “magnet” je v jakékoliv digitální podobě /pdf, word, video, audio, foto, obrázek/ jako např. e-book, check list, písemný či audio/video návod nebo záznam z akce, meditace, hudba, motivační obrázky či karty, aj..
 • provozovatel e-shopu, resp. prodáváte fyzické produkty přes internet

* Toto je jen informativní sdělení, další podrobnosti udává novela zákona o ochraně spotřebitele a občanského zákoníku, která je vyhlášena ve Sbírce zákonů.

Co to pro vás znamená?

Právní výklady jsou různé, nicméně se v podstatě dají povinnosti dotčených skupin shrnout tak, že je ze zákona nutné*:

A) upravit a doplnit obchodní podmínky o zákonné “novinky”

B) upravit nutné náležitostí na webu (podstatná změna názvu tlačítek či chronologie kroků při nákupu, doplnění nově zákonem daných informací, které web musí obsahovat)

Nemáte čas, ani chuť studovat zákony a hledat řešení?

Máme pro vás „zkratku“, jak Tlačítkovou novelu rychle vyřešit! 

 

 • Doporučíme vám vzorové obchodní podmínky zpracované advokátem k jednoduchým úpravám (cena 500Kč) – pošleme vám odkaz k přímému nákupu přímo od dané advokátky.
 • Uložíme na web vámi nově upravené obchodní podmínky
 • Provedeme kontrolu vašeho webu a opravíme potřebné náležitosti vycházející z novely zákona. 
 • Cena za úpravy na webu je individuální, odvíjí se od rozsahu webu, množství a náročnosti úprav na webu a v aplikacích (SimpleShop, mailing). 
 • V základu si můžete objednat 1hod. práce v ceně 1.250,- Kč, v případě náročnějšího webu bude doúčtován reálně propracovaný čas na základě individuální dohody. 

Pozor

I když se vás týká Tlačítková novela, věnujte pozornost i následujícímu textu ohledně aktualizace a údržby webu.

2) Aby váš web dlouhodobě správně a bezpečně fungoval, je třeba jeho pravidelná údržba, aktualizace a zálohování

 

Toto téma již neupravuje zákon, ale ve vašem vlastním zájmu doporučujeme tuto nutnost nepodceňovat, stejně jako “garančku” a výměnu oleje ve vašem autě.

Je důležité vždy používat nejnovější verzi redakčního systému WordPress, DIVI builderu i všech pluginů a technických řešení na vašem webu.

Tím zajistíme, že vaše webové stránky budou v kondici, budou mít aktualizované důležité funkce i potřebnou rychlost a výkon a také budou mít nejnovější bezpečnostní opatření proti napadení. Tak, aby web držel krok s dobou i technologickým vývojem. 

Důležité je také pravidelné zálohování webu pro případ napadení, degradace nebo náhodného smazání webu (už se naší klientce při úpravě webu povedlo!). Klientům weby zálohujeme na externím disku, doporučujeme, abyste měli uloženou alespoň 1-2 verze webu za rok. Kdo má web s častými změnami, je na zvážení si nechat dělat zálohy samozřejmě častěji – přijít o změny za poslední rok by nikdo takový asi nechtěl. 

Aktualizace a údržba webu představuje udržení WordPressu, Divi šablony, všech pluginů i technických řešení v dobré kondici a zálohu webu na našem úložišti vnímejte jako “pojistku” pro případ napadení či kolapsu webu.

Pár důvodů proč nepodceňovat aktualizace wordpressu

 • Doba technologická je velmi dynamická a nese s sebou neustálé, změny, zlepšení, opatření, která je třeba na webu pravidelně udržovat, aby fungoval bezchybně – tzn. aby nezastarával, nedegradoval, a jednoho dne se třeba úplně nezhroutil
 • WordPress je velmi stabilní a bezpečný systém pro váš web, nicméně pokud se neaktualizuje on a s ním související technická řešení vašeho webu, podstupujete poměrně vysoké riziko napadení ze strany hackerů, což může napáchat nepříjemnosti vám i vašim klientům.
 • Rychlost načítání stránky je jedním z důležitých faktorů jak pro vaše návštěvníky (dlouho načítající weby návštěvníci zpravidla ihned opouštějí a informace hledají jinde), tak i  pro SEO, kdy vyhledávače Google, Seznam aj. “zvedají weby v pozicích” mimo jiné i podle rychlosti načítání. 
 • Dlouhá životnost vašeho webu. Provádí-li se na vašem webu pravidelné aktualizace a údržba, nemusíte se obávat nenadálých výpadků funkcí webu či jeho totálního kolapsu, kterému se každý podnikatel chce vyhnout. 
 • Berte údržbu webu jako prevenci “dlouhověkosti”, která stojí méně času, úsilí i financí než odstraňování škod, opravy či stavba nových stránek.

Jak často provádět aktualizace?

Doporučujeme aktualizace provádět alespoň 2x ročně, u náročnějších webů s prodejním systémem, členskými sekcemi a častými úpravami (blog, nové prodejní stránky, akce), je vhodnější častěji, například 1x měsíčně.  

BONUS: Instalace prémiového pluginu WP Rocket

Chceme naše/vaše weby stále zlepšovat a našim cílem je, aby weby našich klientů dosahovaly těch nejlepších výsledků. Plugin WP Rocket slouží jednoduše k nejrychlejšímu možnému načtení vaší stránky.

Kdo to ocení?

 • Vaši zákazníci při prohlížení webu, na počítači a zejména na mobilním zařízení, odkud chodí více než 60% návštěv.
 • Internetoví roboti Google i Seznamu, kteří zařadí váš web “mezi ty lepší

Kolik to stojí?

Běžně si můžete WP Rocket zakoupit za 1.357,- Kč/ ročně (59 Dolarů) u poskytovatele, ale jakožto naši milí klienti získáváte novoroční BONUS: WP Rocket na 1 rok ZDARMA, jako součást „údržbového balíčku“. 

Co získáte v rámci údržbového balíčku?

Aktualizace Wordpresu, Divi, pluginů a záloha na našem serveru + bonus instalace roční licence prémiového pluginu WP Rocket ZDARMA


Cena údržbového balíčku
1.990,- Kč